Nápoje / drinks

Ke stažení: Nápojový lístek
ZIMNÍ NABÍDKA TEPLÝCH NÁPOJŮ – výběr

Něco málo o rumech z našeho výběru

Dos Maderas 5+5 PX

Zrání tohoto třtinového karibského rumu je rozděleno do tří fází. Nejdříve zraje 5 let v dubových sudech přímo v Karibiku a pak je odeslán do Španělska, kde stráví další tři roky v dubových sudech ve sklepech

. Další dva roky pak ještě zraje v sudech, ve kterých 20 let zrálo sladké Sherry z odrůdy Pedro Ximenes. Rum má vůni s dotekem hrozinek a fíků. Chuť je velmi jemná, komplexní a hřejivá. Skvělý digestiv a zajímavá alternativa koňaků nebo brandy.

Legendario 7 YO Elixir de Cuba

Kubánský rum s bohatou, jemnou a sladkou chutí – trošku odlišný od klasických rumů z Kuby. Má jantarovou barvu a aroma rozinek a pomerančů Zraje 7 let v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých předtím zrála mohutná americká whisky (bourbon).

Don Papa – Filipíny                

Don Papa je prémiový rum, který je malosériově vyráběn na ostrově Negros na Filipínách. Rum má chuťový profil s tóny vanilky, medu a kandovaného ovoce.

Kraken Black Spiced – Trinidad a Tobago

Jde o rum výrazně sladší. Kraken Black Spiced Rum zraje až 24 měsíců, mix 11 bylin a koření se v rumu maceruje několik týdnů. Přidává se do něj místní karamel. Je kávově hnědý, chuť připomíná melasu, exotické koření, čokoládu s trochou vanilky, na závěr přichází náznak skořice a zázvoru zvolna do popředí.

Diplomatico Reserva Exclusiva 12 Anos – Venezuela

Blend rumů se sladkou ovocnou chutí. Jedná se o výjimečný rum určený k pomalému upíjení. Držitel ocenění „Best of Category“ v kategorii rumů zrajících 9–15 let – International Rum Festival 2008.

Ron Zacapa 23 Anos – Guatemala

23 let zrající rum vyráběný v omezeném množství z panenských šťáv cukrové třtiny. V roce 1998 získal zlatou medaili na mezinárodním festivalu Karibské rumové týdny. V roce 2002 byl uveden do nově vytvořené síně slávy jako první a dodnes jediný rum na světě.

Ron de Jeremy XO 15y

Příjemně sladký blend prémiových rumů z Barbadosu, Jamajky a Guyany, které zrají až 15 let. Sytá tmavá barva Ron de Jeremy XO se skvěle doplňuje s okrouhlým komplexním aroma s tóny karamelizovaných ořechů a koření.